Įmonės istorija

Inovacijos iš tradicijų

1869 m. mūsų prosenelis Adalbert Fritz įkūrė savo įmonę Tiuringijoje. Kai jo sūnus, mūsų senelis Franz Fritz pradėjo dirbti įmonėje, įmonės pavadinimas buvo pakeistas į “Adalbert Fritz & Sohn” (“Adalbert Fritz & Sūnus”) arba sutrumpintai AFRISO, kuris tapo žinomu prekės ženklu temperatūros ir slėgio matavimo prietaisų srityje. 50 metų įmonė daugiausia dėmesio skyrė stikliniams termometrams, medicininiams stikliniams instrumentams ir laboratorinei įrangai.

Apie 1920 metus mažas, plonasienis, apskritas ir koncentrinės formos metalo lakštas pilnai pakeitė AFRISO pasaulį. Du diafragminiai puskevaliai suformuoja kapsulinį elementą, kuris plečiasi arba traukiasi priklausomai nuo slėgio. Tikslūs manometrai, kraujospūdžio matavimo prietaisai ir temperatūros reguliatoriai tapo pačiais svarbiausiais produktais laikotarpyje iki 1945 metų ir nauja pradžia po jo.

Georg Fritz 1922-2004

Franz Fritz 1890-1968

Adalbert Fritz 1846-1918

Po Antrojo pasaulinio karo Franz Fritz ir jo sūnus Georg, mūsų tėvas, perstatė įmonę Kleingartache ir Güglingene/Württemberg. Slėgio matavimo prietaisų pagrindu buvo sukurti pneumatiniai lygio matavimo prietaisai, pagrindinai skirti mazuto saugojimo rezervuarams. Kitomis naujovėmis tapo perpildymo avarinio signalizavimo prietaisai ir nuotėkio kontrolės sistemos saugiam naftos produktų saugojimui. Pagrindine produkcijos kryptimi tapo aplinkos apsaugos technologijos. Šiame rinkos sektoriuje AFRISO užsitikrino lyderiavimą.

1960-ųjų metų pradžioje prasidėjo AFRISO internacionalizacija. AFRISO įkūrė pardavimo ir gamybos įmones beveik visose Vakarų Europos valstybėse ir pakeitė pavadinimą į AFRISO-EURO-INDEX. Po naftos krizės 1973-1974 metais AFRISO sukūrė platų spektrą produktų, skirtų efektyviam ir ekologiškai saugiam šildymo sistemų darbui.  Po politinių permainų Rytų Europoje dukterinės įmonės buvo įkurtos Vengrijoje, Rumunijoje, Čekijos respublikoje, Lenkijoje, Ukrainoje, Rusijoje ir Kinijoje.

Dabar mes esame ketvirtoji Fritz šeimos karta, kuri vadovauja įmonei. Mes labai gerai žinome apie vidutinio dydžio, ilgų inovatyvių tradicijų įmonių, kurioms vadovauja jų savininkai, privalumus. Mes ir toliau būsime patikimi savo klientams, tiekėjams ir darbuotojams.

Elmar Fritz, Jürgen Fritz